Відеокарти для майнінга: як вибрати?

Добувати криптовалюту можна різними способами, але одним з найбільш ефективних - майнінг за допомогою відеокарт. Існує безліч відеокарт, але яку саме обрати і на які характеристики варто звернути увагу, стає складним питанням, особливо, якщо ви в цій сфері новачок.

У цій статті ми постараємося полегшити вам процес вибору і допоможемо розібратися з тим, які відеокарти підійдуть саме для видобутку криптовалюти.

 Читайте також: «Як вибрати відеокарту? Поради та рекомендації »

Чому відеокарта - кращий інструмент для майнінга криптовалют?

Тому що це обчислення включає в себе багато повторень функції. У графічного процесора (GPU) багато ядер, створених для одночасного виконання однієї і тієї ж операції.

Швидкість пам'яті також важлива. Пропускна здатність графічного процесора може бути в 5-10 разів вище, ніж у аналогічного процесора.

Регістри GPU можуть досягати сотні на потік і вони, що не менш важливо, адресовані. Процесор майже завжди вдається до кешу, в той час як GPU може працювати в своєму регістровому просторі для більш швидкого використання ядер.

Слід зауважити, що в ПК можна додати кілька графічних процесорів, в той час як процесор можна замінити тільки в тому випадку, якщо материнська плата підтримує нову.

На що звернути увагу при виборі відеокарти для майнінга?

Перед тим як купувати відеокарту для майнінга потрібно визначитися, яку валюту ви збираєтеся здобувати.

Якщо ви берете карти для майнінга на алгоритмі Dagger-Hashmoto, тобто для видобутку Ethereum або Expanse, то основна характеристика, на яку ви повинні звернути увагу - це ефективна частота пам'яті (МГц). Чим вище цей параметр, тим більше хешрейта ви будете отримувати. Обсяг відеопам'яті, в даному випадку, другорядна ознака, і для нормальної роботи вам буде досить 4Гб.

Що ж стосується криптовалюти Zcash і інших валют на алгоритмі Equihash, то тут основний параметр - частота відеочіпа. І залежність тут прямо пропорційна: чим вище частота, тим краще для майнінга.

Інші параметри вже не так важливі і залежать тільки від ваших уподобань і фінансових можливостей.

Кращі відеокарти для майнінга

Загалом, не будемо морочити вам голову і відразу ж наведемо кілька варіантів відеокарт для майнінга криптовалюти.

Лідерами в цій сфері є моделі RX 470, RX 480, GTX 1060, GTX 1070. Ці відеокарти окупаються швидше за все і на поточний момент є найприбутковішими.

Правда може виникнути проблема - майнери жадібно скуповують відеокарти, тому, щоб не сидіти і постійно не моніторити наявність відеокарт, можна звернутися в наш магазин MBNpro, де досвідчені менеджери з радістю допоможуть вам вибрати все необхідне для майнінга і не тільки.

Але, якщо відеокарт не знайшлося в наявності, то можна почати майнити і на менш вигідних картах RX 570, RX 580 або ж GTX 1080 GTX 1080 ti. Ці відеокарти трохи поліпшена версія попередніх, і коштують, відповідно, дорожче, але теж видають хороший хешрейт криптовалюти.

Але, не варто забувати також і ...

що відеокарти, які ви збираєтеся купувати для майнінга, повинні відповідати вашому комп'ютеру. Перед придбанням варто обов'язково перевірити чи достатньо потужності вашого комп'ютера для додавання додаткової відеокарти і чи має материнська плата вашого комп'ютера правильний слот, щоб прийняти карту.

Сподіваємося, що наша стаття стала корисною для вас, а якщо виникли питання - задавайте їх у коментарях.

Залиште ваш коментар