Як вибрати відеокарту? Поради та рекомендації

Ламаєш голову над тим, як правильно вибрати відеокарту? Пропонуємо короткий гайд по вибору. Готовий? Ну, тоді поїхали!

Як відомо, відеокарта - важливий складовий елемент комп'ютера. Вона призначена для перетворення зображень з пам'яті комп'ютера у відеосигнал для екрану, тобто, простими словами, це «штука», яка потрібна для роботи з графікою. Без відеокарти не обійтися просунутим користувачам, а також завзятим геймерам, адже зараз для роботи з «важкими» програмами або ж для ігор необхідна наявність надпотужних відеокарт.

Відеокарти можна поділити на дискретні і інтегровані. Інтегровані підійдуть, наприклад, для офісів, там, де не потрібно більше ніж працювати з документами, сидіти в інтернеті і іноді розкладати «пасьянс». Для домашнього використання такі відеокарти підійдуть хіба що тим, хто любить увечері посидіти в соцмережах або пограти в прості ігри. Але якщо ж у вас запити вищі, то вам потрібна дискретна відеокарта. Потужність цих відеокарт дозволить вам подивитися фільм в хорошій якості, пограти в комп'ютерні ігри або ж попрацювати в «важких» програмах.

Зараз на ринку відеокарт гігантами вважаються NVIDIA і AMD. Детальніше про тих і інших ви можете почитати в нашій статті.

Ну а тепер перейдемо до вибору відеокарти і пробіжимося по основним параметрам.

 

Почнемо, мабуть, з частоти графічного процесора. В цьому випадку - чим вище, тим краще. Саме частота відповідає за швидку обробку графічних даних, а, виходячи з цього, і за продуктивність відеокарти. На сучасному етапі щоб «потягнути» новинки комп'ютерної ігрової індустрії необхідно, щоб частота процесора була 1000 МГц і вище.

Далі переходимо до інтерфейсу. Зараз відеокарти розраховані на підключення через PCI Express 3.0. до материнської плати, але і не виключено, що карту можна посадити і на більш старі версії, що може дещо зменшити продуктивність вашої відеокарти. Так що, в цьому випадку, краще вибирати відеокарти з повною сумісністю.

Тепер розглянемо такий параметр як частота відеопам'яті. Вона відповідає за швидкість запису і зчитування даних з пам'яті відеокарти. Для того, щоб не виникало проблем з роботою відеоігор частота відеопам'яті повинна бути від 6000-7000 МГц.

Далі тип пам'яті, який впливає на пропускну здатність. У сучасних комп'ютерах використані типи GDDR5 і HBM.

Обсяг відеопам'яті в сучасних реаліях повинен становити 4 Гб, але все варіюється від ваших потреб і можливостей.

І останнє, шина пам'яті - канал, який забезпечує взаємообмін інформацією між відеопам'яттю і графічним процесором. Оптимальною вважається пропускаючи здатність шини від 256 bit.

Не слід також забувати, що дискретні відеокарти схильні до перегріву, тому особливу увагу варто приділити системі охолодження. Всього існує 2 системи охолодження: пасивна та активна. Активна система охолодження вважається кращою, хоча має недолік - вона досить гучна.

Купівля відеокарти - відповідальний крок, тому, в першу чергу, потрібно визначитися для яких цілей вона вам потрібна, оцінити фінансову сторону питання і тоді вже робити гідну покупку.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам зробити правильний вибір. Наш інтернет-магазин надає широкий вибір відеокарт і електроніки, яку можна придбати в пару кліків.

Залиште ваш коментар