AMD проти Nvidia: хто лідирує в GPU?

Графічний процесор (Graphics Proccesing Unit, GPU) є важливою частиною будь-якого ПК. GPU відповідає за обробку візуальних даних, які видно на моніторі. На сьогоднішній день існує два домінуючих виробника графічних процесорів - AMD і NVIDIA. Але який обрати? Спробуємо розібратися!

Як AMD, так і NVIDIA вже багато років займаються відеокартами і постійно просувають границі технології GPU. У кожного з брендів є переваги та недоліки, і саме це допомагає зрозуміти, як працюють графічні процесори, перш ніж вирішити, який з них найкраще підходить для вас.

 

Порівнювати ці відеокарти складно, адже і AMD, і NVIDIA мають однакову кінцеву мету - забезпечити плавну і швидку візуальну продуктивність.

AMD і NVIDIA - битва за потокові процесори

На відміну від процесорів, GPU поставляються з безліччю менших ядер, які називаються «потокові процесори». Хоча кожен з цих потокових процесорів не має такої ж обчислювальної продуктивності, як ядро ​​процесора, працюючи разом вони обробляють візуальні дані набагато ефективніше, що дозволяє значно поліпшити графічну продуктивність.

Відеокарти NVIDIA чудово підійдуть для багатьох ігор, а також для додатків по обробці даних, таких як складне фінансування та інформатика.

AMD в свою чергу добре справляються з обробкою простих обчислень, і завдяки цьому досягають успіху в таких завданнях, як криптовалютний аналіз.

Коли справа доходить до вибору між ними варто почитати відгуки про відеокарти, перевірити контрольні показники, щоб побачити який тип кращий і виходити з ваших особистих пріоритетів. Якщо ви плануєте грати в ігри, є безліч ресурсів і тестів, які будуть порівнювати карти NVIDIA і AMD в реальних ігрових ситуаціях.

Сумісність з процесором і графічним процесором

При розгляді системної сумісності часто виникає питання: «Чи може плата AMD/NVIDIA працювати з процесором Intel/AMD?» На щастя, не має значення, який у вас процесор. Відеокарта AMD буде добре працювати з процесорами Intel і AMD, і карта NVIDIA буде робити те ж саме.

Тим не менш, є кілька міркувань для тих, хто планує використовувати можливості AMD Crossfire або NVIDIA SLI. Crossfire і SLI дозволяють одночасно використовувати більш одного графічного процесора, що часто збільшує продуктивність відео в іграх, які можуть використовувати SLI або Crossfire. В таких іграх додавання другої карти може привести до підвищення продуктивності на 70-90%. Але будьте обережні, якщо гра, в яку ви граєте, не підтримує SLI або Crossfire, то ви не отримаєте ніякої користі від вашої другої карти.

Для тих, хто хоче використовувати установку з двома графічними процесорами, важливо переконатися, що материнська плата буде підтримувати Crossfire (для двох карт AMD) або SLI (для двох карт NVIDIA).

Перед тим, як купувати відеокарту того чи іншого виробника обов'язково необхідно переконатися, що ваш процесор досить потужний для даної відеокарти, адже слабкий процесор не дозволить високопродуктивному графічному процесору досягти найвищого потенціалу.

Робимо вибір.

Зрештою, AMD і NVIDIA надають графічні рішення, які будуть добре працювати практично в будь-якій системі. Незалежно від того, чи плануєте ви побудувати ігровий автомат або ж обчислювальну систему, розуміння характеристик GPU допоможе вам вирішити, яка відеокарта підходить саме вам.

Залиште ваш коментар